CHP'den Aliağa'da yoğun mesai | Böke: "Siyasi kutuplaşmayla karşı karşıyayız"

CHP'den Aliağa'da yoğun mesai | Böke: "Siyasi kutuplaşmayla karşı karşıyayız"
09 Ekim 2021 - 10:12
CHP Genel Merkez’den gelen talimat ile CHP İzmir İl Başkanlığı, 20   milletvekili ile aralarında Aliağa’nın da bulunduğu 8 ilçede eş zamanlı çalışmalar gerçekleştirdi. İki gün sürecek çalışmada gruplara ayrılan CHP’li vekillere Aliağa bölgesinde CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke ile CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel eşlik etti.
Böke ve Yücel’in yanı sıra Aliağa’da yapılan ziyaretlere CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Tacettin Bayır ve CHP Kırklareli Milletvekili Vehbi Gündoğdu, CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, CHP İzmir İl Yöneticileri, CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, parti ilçe yönetimi ve belediye meclis üyeleri katılım sağladı.
Aliağa ’da  yapılacak saha çalışmaları öncesinde CHP Aliağa  İlçe Başkanlığında basın toplantısı düzenlenirken, toplantıda CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ve CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel açıklamalarda bulundu.
Düzenlenen basın toplantısında ilk olarak CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan konuştu. Oğuzhan, “Aliağa’da genel sekreterimizi, milletvekillerimizi ve il başkanımızı ağırlamış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bugün eş zamanlı olarak İzmir’in bazı ilçelerinde ve bizim ilçemizde çalışmalar düzenlenecek. Bu sekiz ilçenin içerisinde bulunmak bize mutluk verdi. Aliağa’nın bütününü kapsayan bir çalışma yapacağız. Ben bu organizasyonu sağlayan herkese sizler adına teşekkür ediyorum. Heyetimize hoş geldiniz diyorum.” Dedi.

Deniz Yücel, “Vatandaşımızla daha çok bir araya gelip onların nabzını tutacağız”

CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan’ın ardından CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel konuşmasına başladı. Yücel konuşmasında, ““İzmir’de iki günlük programımızın startını verdik. İzmir milletvekillerimiz dışında 20 misafir milletvekilimiz ile iki gün boyunca çalışacağız. Çalışmalarımızın ana unsuru köy çalışması; çiftçilerimiz ile buluşacağız ve ilçe merkezin deki birtakım mahalleler ile çalışmalar yapacağız. Kınık, Bergama, Aliağa ve Menemen’deyiz diğer gruplardaki arkadaşlar çalışmalar yapıyor. Yarın da Kiraz, Beydağ, Bayındır ve Tire ilçelerimizde çalışacağız. Ülkenin durumu ortada bunları tek tek konuşmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Halkımızla, vatandaşımızla, üreticiyle, çiftçimiz, gençlerimiz ve esnaflarımız ile önümüzdeki süreçte daha çok bir araya gelip onların nabzını tutacağız. Yerel yönetimlerimiz ile yaptığımız çalışmaları genelde iktidara geldiğimizde tüm Türkiye’ye yayılmasını sağlayacağız. Buraya gelmeden önce il başkanlığımızda yapılan basın toplantımızda Sayın Selin Sayek Böke birçok sorun ve konuya değindi. Vatandaşımızla daha fazla bir araya geleceğiz. Bizlerle olan milletvekillerimize teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.
Böke,“ Bir ekonomik buhranla karşı karşıyız”
CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in konuşmasının ardından CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke konuşmasına başladı.Böke  iktidarın yarattığı bu düzende kaybedecek bir günü daha kalmadığına dikkat çekerek”, “Bugün önemli bir çalışmanın buluşmasındayız. Çok ağır bir yıkımla karşı karşıyayız. Hepimizin iliklerine kadar hissettiği bir ekonomik buhranla karşı karşıyız. Ama sadece bir ekonomik buhran değil toplumsal barışı ortadan kaldıran, ötekileştiren, toplumu bir gelecek hayalinde buluşturmak bir yana bugün toplumu ayrıştıran bir derin siyasi kutuplaşmayla karşı karşıyayız. Dış politikadan eğitime Türkiye’nin bugününü ve geleceğini şekillendirecek bütün politikalarında iktidarın bilerek ve isteyerek attığı adımlarla karşı karşıyayız. Bu karanlığı biliyoruz. Bu karanlığın içindeki umudu ve aydınlığı yaşatmak için bir aradayız. Biz CHP olarak bir sonraki seçimlerde Türkiye’nin yaşıyor olduğu bu yıkımdan ikinci yeni yüz yılda Cumhuriyetin yeni yüz yıl öyküsünü hep birlikte yazacağımızı biliyoruz. Bunun için İzmir’de yapıyor olduğumuz bu kapsamlı saha çalışması çok önemli.    İşte biz bu demokrasiyi yaşatabilmek için bugün gruplara ayrılarak İzmir’in dört bir köşesinde halk ile bir araya gelerek yaşadığı sorunların çözümlerine ilişkin yol haritası oluşturmak için buradayız ”Şeklinde konuştu.

İsmail Hakkı Ergün/Aliağa 

YORUMLAR

  • 0 Yorum