Aliağa'da Mardinliler Kültür ve Dayanışma Derneği Açıldı

Aliağa'da Mardinliler Kültür ve Dayanışma Derneği Açıldı
05 Temmuz 2024 - 21:40
Aliağa'da Mardinliler Kültür ve Dayanışma Derneği'nin açılışı büyük bir katılımla gerçekleşti. Dernek, Kültür Mahallesi'nde bulunan yeni binasında hizmete girdi
.Açılışa Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, AK Parti Aliağa İlçe Yerel Yönetimler Sorumlusu Mehmet Zeki Ateş, İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Deniz Hancı, Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk gibi yerel yöneticiler ve vatandaşlar katıldı.

Dernek Başkanı İbrahim Babur açılış konuşmasında, derneğin Aliağa'da yaşayan Mardinlilere ve tüm Aliağa halkına kültürel destek ve yardım sağlamayı amaçladığını belirtti. Mardin'in çok kültürlü bir şehir olduğunu vurgulayan Babur, derneğin ihtiyaç sahiplerine maddi ve manevi destek sunmayı, öğrencilere eğitim olanakları sağlamayı, iş sahipleri ile iş arayanları buluşturmayı, kadınların yaşadıkları sorunlara çözümler üretmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar da yaptığı konuşmada derneğin açılışının Aliağa için hayırlı olmasını diledi ve Mardin'in zengin kültürel mirasına vurgu yaparak, derneğin yardımlaşma ve dayanışma faaliyetlerinin başarılı olmasını temenni etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum